Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja to nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, polegającego na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka.  Do zabiegu  używa się  diamentów osadzonych na głowicy urządzenia.  Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem dla każdego, kto chce zredukować zmarszczki spowodowane działaniem słońca oraz wynikające z upływającego czasu i starzenia się skóry, pomaga też w walce z przebarwieniami skóry. Inne wskazania do tego zabiegu to między innymi: skóra tłusta,rozstępy, trądzik pospolity,  rogowacenie okołomieszkowe, likwidowanie  prosaków, zaskórników czy rozszerzonych porów oraz łojotok. Efektem jest głębokie oczyszczanie, a martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek, jest od razu zasysany pompą umieszczoną na głowicy, co zapobiega tworzeniu się pyłu. Tak mocne złuszczanie stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka.  Tak duża ilość wskazań do wykonania mikrodermabrazji diamentowej wynika z tego, że jest to bezpieczny peeling.

Istnieje kilka bardzo ważnych przeciwwskazań do wykonywania mikrodermabrazji diamentowej: 

– stany ropne na powierzchni skóry,

– trądzik różowaty (ewentualnie po konsultacji z dermatologiem)

– choroby wirusowe oraz bakteryjne,

–  teleangiektazje, czyli zauważalnie rozszerzonych naczyniach krwionośnych, –

– nowotwory skóry

– naczyniaki jamiste

-cera naczynkowa

Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i polopiryny.

W naszym studiu głębokość złuszczania ustalana jest indywidualnie w zależności od grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest zabiegiem bolesnym i nie wymaga znieczulenia skóry. Zabieg można wykonywać co 2 tygodnie, osoby o grubszej skórze mogą poddawać się mikrodermabrazji nawet co tydzień. Aby całkowicie usunąć warstwę martwego naskórka i dogłębnie oczyścić pory potrzebnych jest od 2 do 10 zabiegów. Po zabiegu mikrodermabrazji oferujemy  nałożenie na skórę odżywiającej maseczki.

Przez jeden dzień po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Przez pierwszy dzień po zabiegu należy dać skórze odpocząć i lepiej zrezygnować z makijażu. Nie należy więc planować mikrodermabrazji przed ważnym wyjściem lub jeśli musimy zaraz po zabiegu prezentować się w nienagannym makijażu. Przez 48 godzin po zabiegu nie wolno korzystać z basenu z chlorowaną wodą. Należy przez co najmniej 2 tygodnie unikać wystawiania skóry na intensywne promienie słoneczne, nawilżać skórę  i używać kremów z  filtrem. Warto też dbać o nawodnienie organizmu i pić dużo wody.