Kwas glikolowy

Kwas glikolowy należy do kwasów owocowych, nazywanych również alfahydroksykwasami – w skrócie kwasami AHA.Występuje on naturalnie w trzcinie cukrowej.Kwas glikolowy posiada najmniejsze cząsteczki wśród wszystkich kwasów AHA, dzięki czemu może wnikać do głębokich warstw naskórka. Kwas glikolowy ma zdolność stymulacji fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Kwas glikolowy wspomaga również proces keratynizacji, czyli wspomaga regularne złuszczanie naskórka. Dzięki tej właściwości skóra szybciej się regeneruje. Kwas glikolowy zwiększa nawilżenie skóry, obkurcza pory skórne i reguluje wydzielanie sebum. Regularne stosowanie kwasu glikolowego może też wpłynąć na rozjaśnienie plamek po opalaniu, blizn, także tych potrądzikowych. Sprawi, że skóra będzie mniej sucha w przypadku np. rybiej łuski. Pomaga również na szarą skórę u palaczy. Skóra po zabiegu ulega wyraźnemu wygładzeniu, odświeżeniu oraz rozjaśnieniu. Kwas glikolowy bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cery tłustej i cery mieszanej. Zabieg kwasem glikolowym poleca się też osobom z trądzikiem pospolitym oraz łojotokiem.Z działania kwasu glikolowego korzystają również osoby zmagające się z rogowaceniem okołomieszkowym i szorstką skórą, a także ci, którzy chcą spowolnić procesy starzenia się skóry i wygładzić ją. Skutecznie walczy z występującymi na skórze zaskórnikami i krostami.
Zwykle seria zabiegowa wynosi 6-8 powtórzeń wykonywanych co 14 dni.

Wskazania:
blizny
przebarwienia (piegi, ostuda)
trądzik pospolity
łojotok
zaskórniki
fotostarzenie skóry
rogowacenie okołomieszkowe
szorstka i sucha skóra

Przeciwwskazania:

alergie skórne

ciąża

karmienie piersią

doustna terapia pochodną witaminy A (terapia retinoidami)choroby autoimmunologiczne

nadżerki, podrażnienia skóry

opryszczka w okolicach twarzy

torbiele w okolicach twarzy

chirurgiczny zabieg wykonywany w okolicach twarzy (należy odczekać przynajmnij 2 miesiące)

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM:

Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie można się opalać, korzystać z  solarium.  Natomiast na tydzień przed zastosowaniem kwasu glikolowego niewskazane jest wykonywanie zabiegów złuszczających z wykorzystaniem innych kwasów, korzystanie z depilacji – woskowania i elektrolizy, a także kosmetyków z pochodną witaminy A. Mężczyźni  w dzień zabiegu nie powinni się  golić.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

Przez kilka minut po zabiegu skóra może delikatnie piec i być zaczerwieniona, jednak szybko objawy te ustępują.  Po zabiegu nie zaleca się dodatkowo złuszczać twarzy ani jej odtłuszczać, np. przy pomocy żelu. Wskazana jest również rezygnacja z makijażu następnego dnia i z opalania przez minimum 2 tygodnie.

Po zabiegu należy też wyposażyć się w krem ochronny, najlepiej SPF 50